Autorka

Autorka

Písala som a píšem rôzne druhy textov. Teraz sa venujem najmä beletrii a dokumentom pre klinické štúdie, predtým som sa viac venovala aj popularizácii medicíny.

Pochádzam z Bratislavy, kde som aj vyštudovala medicínu (2007). Potom som sa vrhla na patológiu a spravila som si doktorát (PhD) z patológie a súdneho lekárstva. Nie som však “patológ” ani “súdny lekár”, keďže nemám atestáciu z týchto odborov. Na konci svojho doktorandského štúdia som sa preorientovala na klinický výskum nových liekov (2009). Znalosti z tohto odboru som získala nielen v práci, ale aj štúdiom Pharmaceutical Medicine v Bruseli. V súčasnosti pôsobím ako medical writer. Píšem protokoly ku klinickým štúdiám, informované súhlasy, záverečné správy a iné dokumenty.

Najviac radostí a starostí mi prináša beletristická tvorba, o ktorej sa viac dozviete na stránke Tvorba. Prvé úspechy na tomto poli som zožala v roku 2006 a odvtedy som vyhrala niekoľko cien, publikovala už peknú kôpku poviedok a sériu Gwind.

Od roku 2013 som publikovala tiež niekoľko desiatok populárno-náučných blogov a niekoľko stoviek postov na sociálnych sieťach na medicínske témy. No v koncom roku 2022 som túto činnosť radikálne obmedzila, aby som sa mohla venovať iným veciam. Občas sa ale ešte zjavím na nejakých prednáškach či v podcastoch.

Mám tiež výborný vzťah s anglickým jazykom. Nielen že v ňom prebieha celá moja práca medical writera, ale začínam po anglicky písať aj beletriu a úspešne som zložila (2021) štátnu skúšku v odbore prekladateľstvo po kurze pre verejnosť. S láskou k angličtine sa mi spája aj láska k The Beatles, Pánovi prsteňov, Harry Potterovi a čaju s mliekom, ktorý pijem najmä pri písaní.


Všetky fotky seba samej mám od © Linda Kisková Bohušová

Informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov, nájdete na samostatnej stránke.