Autorka

Píšem rôzne druhy textov: beletriu, populárno náučné texty, blogy a dokumenty pre klinické štúdie. Zároveň ma baví prednášať a vzdelávať iných a seba.

Pochádzam z Bratislavy, kde som aj vyštudovala medicínu (2007). Potom som sa vrhla na patológiu a spravila som si doktorát (PhD) z patológie a súdneho lekárstva. Nie som však “patológ” ani “súdny lekár”, keďže nemám atestáciu z týchto odborov. Na konci svojho doktorandského štúdia som sa preorientovala na klinický výskum nových liekov (2009). Znalosti z tohto odboru som získala nielen v práci, ale aj štúdiom Pharmaceutical Medicine v Bruseli. V súčasnosti pôsobím ako medical writer. Píšem protokoly ku klinickým štúdiám, informované súhlasy, záverečné správy a iné dokumenty.

Najviac radostí a starostí mi prináša beletristická tvorba, o ktorej sa viac dozviete na stránke Tvorba. Prvé úspechy na tomto poli som zožala v roku 2006 a odvtedy som vyhrala niekoľko cien, publikovala už peknú kôpku poviedok a sériu Gwind.

Na blogu SME a neskôr Denník N som publikovala tiež niekoľko desiatok populárno-náučných blogov na medicínske témy. Na takéto témy obyčajne zároveň aj prednášam na rôznych “conoch”, teda pre laickú verejnosť.

Mám tiež výborný vzťah s anglickým jazykom. Nielen že v ňom prebieha celá moja práca medical writera, ale začínam po anglicky písať aj beletri a úspešne som zložila (2021) štátnu skúšku v odbore prekladateľstvo po kurze pre verejnosť. S láskou k angličtine sa mi spája aj láska k The Beatles, Pánovi prsteňov, Harry Potterovi a čaju s mliekom, ktorý pijem najmä pri písaní.

Viac informácií sa viete dozvedieť aj z rôznych rozhovorov, ktoré poskytla.

Ak chcete odo mňa dostávať pravidelné novinky a najmä každý týždeň jeden medicínsky blog, prihláste sa na odber týždenného newslettra


Všetky fotky seba samej mám od © Linda Kisková Bohušová 2021, http://lindia.sk/

Informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov, nájdete na samostatnej stránke.