Autorka

Píšem rôzne druhy textov: beletriu, populárno náučné texty, blogy a dokumenty pre klinické štúdie. (Hoci tú popularizáciu vedy som koncom roka 2022 tak trochu zavesila na klinec.) Ale stále ma baví prednášať a vzdelávať iných a seba.

Pochádzam z Bratislavy, kde som aj vyštudovala medicínu (2007). Potom som sa vrhla na patológiu a spravila som si doktorát (PhD) z patológie a súdneho lekárstva. Nie som však “patológ” ani “súdny lekár”, keďže nemám atestáciu z týchto odborov. Na konci svojho doktorandského štúdia som sa preorientovala na klinický výskum nových liekov (2009). Znalosti z tohto odboru som získala nielen v práci, ale aj štúdiom Pharmaceutical Medicine v Bruseli. V súčasnosti pôsobím ako medical writer. Píšem protokoly ku klinickým štúdiám, informované súhlasy, záverečné správy a iné dokumenty.

Najviac radostí a starostí mi prináša beletristická tvorba, o ktorej sa viac dozviete na stránke Tvorba. Prvé úspechy na tomto poli som zožala v roku 2006 a odvtedy som vyhrala niekoľko cien, publikovala už peknú kôpku poviedok a sériu Gwind.

Od roku 2013 som publikovala tiež niekoľko desiatok populárno-náučných blogov a niekoľko stoviek postov na sociálnych sieťach na medicínske témy. No v koncom roku 2022 som túto činnosť radikálne obmedzila, aby som sa mohla venovať iným veciam. Na takéto témy obyčajne zároveň aj prednášam na rôznych “conoch”, teda pre laickú verejnosť. To, keďže je len občasné, ma baviť neprestalo.

Mám tiež výborný vzťah s anglickým jazykom. Nielen že v ňom prebieha celá moja práca medical writera, ale začínam po anglicky písať aj beletri a úspešne som zložila (2021) štátnu skúšku v odbore prekladateľstvo po kurze pre verejnosť. S láskou k angličtine sa mi spája aj láska k The Beatles, Pánovi prsteňov, Harry Potterovi a čaju s mliekom, ktorý pijem najmä pri písaní.

Viac informácií sa viete dozvedieť aj z rôznych rozhovorov, ktoré poskytla.


Všetky fotky seba samej mám od © Linda Kisková Bohušová, http://lindia.sk/

Informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov, nájdete na samostatnej stránke.