Už striedme pitie zvyšuje riziko rakoviny podobne ako zopár cigariet

Nejestvuje žiadne bezpečné množstvo alkoholu. Ale to už možno viete, ak ste zachytili metaanalýzu 694 štúdií z roku 2018.

Ani jedno pivo? Pohár vína? Jeden štamprlík? Malá whisky? … Myslíte ročne? Pre mnohých je to denný priemer, niekedy rozložený na celý týždeň, inokedy stlačený do piatočku a víkendíku.

Na Slovensku pijú alkohol mnohí. Podľa štatistiky WHO z roku 2016 iba asi 30% ľudí nad 15 rokov abstinuje >12 mesiacov alebo nikdy nepilo. Zvyčajne ľudia v našich končinách vedia, že alkohol môže spôsobiť stukovatenie či cirhózu pečene. Tej sa boja, o tej sa stále hovorí. V roku 2016 na cirhózu u nás zomrelo 1118 ľudí (štatistika WHO).

Málo sa hovorí, že pitie alkoholu spôsobuje rakovinu.

Respektíve niekoľko konkrétnych druhov zhubných nádorov, pretože rakovina nie je jedna choroba. Spomínaná štatistika od WHO eviduje v roku 2016 na Slovensku 1199 úmrtí na typy nádorov, ktoré sa dávajú do súvislosti s alkoholom.

O tabaku, dúfam, všetci vedia, že zvyšuje riziko zhubných nádorov. Decká si potiahnu pár šlukov a už ich rodičia strašia tým, že zomrú. Paradoxne im však pohárik na rodinnej oslave niekedy nalejú aj sami.

V roku 2019 porovnali, či je alkohol bezpečnejší než cigarety z pohľadu rizika vzniku rakoviny. Posúďte sami. Jedna fľaša vína týždenne zvyšuje celoživotné riziko rakoviny u nefajčiarov o 1.0% (muži) a 1.4% (ženy), čo zodpovedá asi 5 cigaretám (muži) a 10 cigaretám (ženy) týždenne.

Smutná slovenská štatistika

Celkom nová štúdia publikovaná 13.7.2021 sa pozrela bližšie na to, aký veľký má alkohol podiel pri vzniku rakoviny celosvetovo. Podľa ich výsledkov približne 750 tisíc nových prípadov rakoviny za rok 2020 sa dá pripísať na vrub alkoholu. Hádajte, ako si medzi krajinami sveta viedlo Slovensko?

Po zohľadnení veku a pohlavia ochorelo v roku 2020 na na zhubné nádory pripísateľné alkoholu na Slovensku 29.1/stotisíc mužov a 6.7/stotisíc žien, celkovo 16.7/stotisíc obyvateľov. Rusi (14.3/stotisíc), Česi (13.2/stotisíc), aj Nemci (11.8/stotisíc) sú na tom lepšie. V tejto hrozivej štatistike nás predbehli len dve krajiny: Moldavsko so 17.1 a Rumunsko s 18.0. Z celého sveta.

Z akéhosi dôvodu sa mnohí Slováci na tomto zasmejú, potľapkajú sa po pleci, akí sme dobrí, a tento úžasný „úspech” možno hneď aj zapijú. Približne 1600 nových pacientov s rakovinou na Slovensku len za rok 2020. Veľká „prča“. Najzaujímavejšie je, ako sa možno tí istí trápia akýmisi často bližšie nedefinovateľnými toxínmi v jedle, pití, liekoch či vakcínach, ktoré sa na riziká, čo predstavuje alkohol, nechytajú ani omylom.

Vás sa to netýka? Ste si istí?

Ak si myslíte, že toto sa vás netýka, lebo veď vy pijete „príležitostne“, chyba lávky. Toto riziko vzniká už pri <10 g alkoholu denne a s dávkou sa zvyšuje. Pripomínam, že jedno veľké pivo či pohár vína má okolo 20 g alkoholu, 4 cl tvrdého má okolo 16 g.

Podobné závery a čísla mala aj štúdia zo začiatku roka 2021, kde sa zamerali špecificky na EÚ a čísla z viacerých rokov. Nie je to teda len záležitosť pandemického roka 2020.

Alkohol má mnoho ďalších nepriaznivých účinkov. Akékoľvek pozitíva sa mu pripisujú, napríklad červenému vínu pri srdcovocievnych chorobách, blednú pri všetkých jeho negatívach. Štúdia z roku 2021 napríklad zistila, že alkohol zvyšuje náchylnosť ku COVID-19 a tiež jeho závažnosť. No hej, Bromhexin a vodka.

Tipujem, že keby šlo o čokoľvek iné, už by dávno celý internet kričal, aby takúto toxickú látku zakázali. Namiesto toho sme obklopení obrázkami veselých kamarátov pri pive, či reklamami na wellness (!) so šampanským na vani, alebo s usmievavými sympaťákmi s pohárom tvrdého. Občas nás upozornia, že máme „piť s rozumom”.

Keď sa však na to pozrieme vedecky, tak piť alkohol s rozumom = nepiť.

Ak vás po tomto krátkom výpočte prešla chuť na orosenú dvanástku, dávam do pozornosti pre tých, čo nemajú problém s angličtinou, knihu od Annie Grace: This Naked Mind.

Image by Michael Koll from Pixabay