Týždenný newsletter pre zvedavých ľudí od júna

O čom je newsletter pre zvedavých ľudí?

Zvedaví ľudia sa vždy radi niečo nové dozvedia. Neustále hľadajú informácie z rôznych oblastí, pokojne aj takých, ktoré nepotrebujú napríklad pre svoju prácu.

Internet je pre nás zvedavcov dar aj prekliatie. Informácií je priveľa a v tej záplave sa menia na chladné fakty, ktoré nás len málokedy zohrejú na zvedavej duši. Ešte horšie, keď pri hone za poznaním musíme hľadať niečo konkrétne. Ako viem, že ma niečo zaujíma, keď ani neviem, že to existuje?

Chcelo by to zanieteného učiteľa alebo ešte lepšie kamaráta, ktorý vám nadšene porozpráva o tom, čomu sa venuje. Lenže úprimne, z koľkých našich priateľov pravidelne žmýkame informácie pre uspokojene našej mysle?

V týždennom newslettri pre zvedavých ľudí sprostredkúvam informácie z oblastí, ktoré ma nadchýňajú a ktorým pravidelne dávam svoj čas: história medicíny, veda, popkultúra, angličtina, písanie a vôbec život ako taký. Tieto témy sú mi najbližšie. Vyštudovala som medicínu, spravila som doktorát z patológie a súdneho lekárstva (nemám atestáciu, nie som teda patologička), potom som presedlala na klinické skúšanie nových liekov, píšem fantasy, rada sa vŕtam v angličtine, zbožňujem prednášanie… som skrátka veľký zvedavec. Však aj na tú medicínu som sa dala najmä preto, že som chcela vedieť, ako funguje ľudské telo.

Budem písať teda o tom, čo viem, ale aj o tom, čo sa rada naučím; v tom prípade svoje informácie podložím dôveryhodnými zdrojmi. Okrem krátkeho zamyslenia o rôznych témach zo života budú hlavnú časť tohto newslettra tvoriť rubriky:

  • Zaujímavosti z medicíny minulosti (každý týždeň)
  • Zaujímavé novinky z medicínskych vied (každý týždeň)
  • Zo zákulisia môjho či cudzieho písania (každý týždeň)
  • Tipy pre lepšie prednášky (raz za mesiac)
  • Pikošky a tipy z angličtiny (raz za mesiac)
  • Otázka od čitateľov (2x za mesiac)

Otázku mi môžete poslať mailom, ale budem aj pravidelne vyzývať na svojich sociálnych sieťach. Ak ich príde viac, dám hlasovať.

Ako sa k newslettru dostať? Jednoducho, vložte svoju mailovú adresu a prihlásite sa na odber:

Tak vám newletter pristane priamo v e-maile. Keby ste si to neskôr rozmysleli, vždy sa môžete jedným kliknutím odhlásiť.

Lívia

PS: ak toto čítate neskôr, tak vedzte, že odvtedy sa newsletter zmenil 🙂